https://www.traditionrolex.com/1

Így készülhetünk fel a szeptemberre
Életmód

Így készülhetünk fel a szeptemberre

Augusztus végével érezhetjük úgy, hogy a nyár szinte észrevétlenül suhant el mellettünk. A hőségben töltött napok, a szabadságok és az esti séták lassan átadják helyüket a szeptemberi hétköznapoknak.

floriol-coach-augusztus-2024.jpg

Ahogy az iskolával és a munkával teli hétköznapok visszatérnek, fontos, hogy ne csak testileg, hanem lelkileg is felkészüljünk az előttünk álló hónapokra. Az ősz a legváltozatosabb évszak, a lenyűgöző színek és illatok, a kellemesebb hőmérséklet és az idényzöldségek-gyümölcsök miatt is sokunknak a kedvenc időszaka.

Újult erővel a hétköznapokba?

Ha sikerült feltöltődnünk a nyáron, fontos, hogy meg is tudjuk őrizni ezt az energiát, mentális állapotot. Készítsünk terveket, amik motiválnak minket a következő hetekre, hónapokra. Legyen szó egy új hobbiról, egy tanfolyamról vagy akár egy kisebb utazásról a hétvégéken. Ezek a kis célok segítenek abban, hogy megőrizzük a nyár nyújtotta frissességet. Arra azonban figyeljünk, hogy ezek a tervek addig jók és hasznosak, amíg motiválnak, ha elkezdenek frusztrálni, akkor érdemes őket át- vagy újragondolni.

Ha azt érezzük, hogy ez a nyár mégsem a pihenésről szólt, akkor jusson eszünkben, hogy mindenkinek szüksége van időnként egy kis feltöltődésre. A folyamatos pörgés kimerítő lehet, ha úgy érezzük, hogy nem tudtunk eléggé pihenni a nyáron, akkor most érdemes még egy kis időt szánni magunkra. Próbáljunk meg beiktatni napi 15-30 percet, amikor csak magunkkal foglalkozunk – legyen az egy séta, egy jó könyv, vagy akár csak egy nyugodt meditáció.

Nyáron gyakran ér bennünket tetten a rendszertelenség a folyamatos programok miatt, de az ősz beköszöntével a jól ismert mókuskerék a kiszámíthatóságot tudja visszacsempészni a mindennapokba.

Az időjárás változása befolyásolja az egészségügyi állapotunkat

Az évszakváltás során gyakran találkozunk olyan időjárási változásokkal, amelyek megviselhetik szervezetünket. Szeptemberben még gyakran tapasztalhatunk olyan, szinte nyárias meleget, ami hatással van a közérzetünkre. A reggelek már kifejezetten hidegek, míg a nappalok melegek. Ezek az időjárási ingadozások megviselhetik a szervezetünket. Fejfájást, migrént, vérnyomás-ingadozást és levertséget is okozhatnak.

A humánmeteorológia előre jelzi az ilyen változásokat, ezért felkészülhetünk rájuk. Ha migrénnel küzdünk, érdemes kerülni a hirtelen hőmérséklet változásokat, viszont igyunk sokat. A vérnyomás ingadozásait pedig rendszeres testmozgással, és megfelelő étrenddel is kiegyensúlyozhatjuk.

Legyünk sokat napfényben, amíg csak tehetjük. Pozitív és hangulatjavító hatása kifejezetten hasznos az egyre rövidülő nappalok során. A hőmérsékletváltozás sokaknál okozhat görcsös panaszokat, izomfeszülést. Ha erre hajlamosak vagyunk, akkor kiemelten figyeljünk a megfelelő vitamin- és tápanyagbevitelre, főleg a jól hasznosuló magnéziumbevitelre.

A megfelelő mennyiségű és minőségű alvás az időjárásváltozás hatásainak kiküszöbölése kapcsán is kiemelt fontosságú!

Étrend és életmód: támogatás a testnek és a léleknek

Az étrendünk nagyban befolyásolhatja közérzetünket az évszakváltás során. Próbáljunk meg minél több szezonális zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani, amelyek vitaminokban és antioxidánsokban gazdagok. A magnéziumban gazdag ételek, mint a dió, a mandula és a spenót, segíthetnek a stressz csökkentésében és a migrénes rohamok megelőzésében.

A Floriol támogat a tudatos, változatos és kiegyensúlyozott táplálkozásban, a www.floriol.hu oldalon sok fitt és színes, diétába is illeszthető étel receptjét találhatjuk meg, mint a diós-spenótos galettét vagy a spenótos-gombás zöldségvagdaltét, melyet friss salátával tálaltunk.

Emellett fontos, hogy figyeljünk a megfelelő hidratálásra is. A nyári hőség után sokan hajlamosak kevesebb vizet inni, ami fáradtsághoz és fejfájáshoz vezethet. Fogyasszunk napi, legalább 2-3 liter vizet, és kerüljük a túlzott koffein- és alkoholfogyasztást, amelyek tovább dehidratálhatják a szervezetünket.

Tippek, hogy könnyedén vegyük az évszakváltást!

  1. Reflektáljunk a nyárra: Szánjunk időt arra, hogy visszatekintsünk a nyári élményekre. Írjunk egy listát azokról a dolgokról, amiket élveztünk, és emlékezzünk vissza a boldog pillanatokra. Ez segíthet elengedni a nyarat és lezárni ezt az időszakot.
  2. Új célok kitűzése: Az ősz egy remek időszak új célok és tervek megfogalmazására. Gondolkodjunk el azon, mit szeretnénk elérni az év hátralévő részében, és kezdjünk el dolgozni ezeken a célokon.
  3. Őszi tevékenységek tervezése: Készítsünk listát olyan tevékenységekről, amiket kifejezetten ősszel élvezhetünk. Például séta a lehullott levelek között, tökfaragás, almás sütemények sütése vagy meleg italok fogyasztása.
  4. Lassítás és befelé fordulás: Az ősz a természetben is a lassulás időszaka. Engedjük meg magunknak, hogy kicsit lassítsunk, több időt töltsünk el otthon, és foglalkozzunk önmagunkkal. Olvassunk könyveket, meditáljunk, vagy kezdjünk el egy új hobbit.
  5. Rutinok kialakítása: Az új évszak jó alkalom arra, hogy új rutinokat alakítsunk ki. Ez lehet egy reggeli séta, rendszeres jóga, vagy akár egy esti relaxációs rituálé.
  6. Kapcsolódás másokkal: A közösségi tevékenységek, baráti találkozók és családi összejövetelek segíthetnek a szezonális átmenet megkönnyítésében. Tervezzük meg, hogy rendszeresen találkozzunk szeretteinkkel, barátainkkal.
  7. Természetjárás: Az ősz gyönyörű évszak a természetben. Próbáljunk meg minél több időt tölteni a szabadban, élvezni a friss levegőt és a természet színeit.
  8. Öngondoskodás: Figyeljünk oda a testi és lelki jóllétre. Gondoskodjunk megfelelő mennyiségű alvásról, tápláló ételek fogyasztásáról, és adjunk időt magunknak a pihenésre és regenerálódásra.
  9. Pozitív hozzáállás: Próbáljuk meg pozitívan megközelíteni az ősz kezdetét. Gondoljunk az új lehetőségekre, amiket ez az évszak hozhat, és próbáljunk meg örömmel tekinteni az előttünk álló időszakra.
  10. Kreativitás kibontakoztatása: Használjuk ki az őszi időszakot arra, hogy kreatív projektekbe kezdjünk. Festés, kézműveskedés, írás vagy bármilyen más alkotói tevékenység segíthet kifejezni az érzéseinket és feldolgozni az évszakváltozást.

Az ősz beköszönte lehetőséget ad arra, hogy újrakezdjünk, átgondoljuk az elmúlt hónapokat, és felkészüljünk az év hátralévő részére. Engedjük meg magunknak, hogy alkalmazkodjunk a változásokhoz, és találjuk meg az örömöt az új évszakban.

Adatkezelési beállítások

Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhet. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.

https://www.traditionrolex.com/1