- 1 kis fej fodros kelkáposzta
- 2-3 ek Floriol Omega 3&6 étolaj
- 1 db sárgarépa
- 1 db póréhagyma
- 50 g mazsola
- 4 gerezd fokhagyma
- 1 kk római kömény
- 1 kk őrölt koriander
- 2 kk mangó currypor (vagy sima currypor)
- 400g darabolt paradicsom konzerv
- 150 g kókusztej
- 1 db citrom leve
- só, bors
- friss koriander a tálaláshoz
- 2-3 ek Floriol Omega 3&6 étolaj
- 4-6 papadam
- 2 dl natúr joghurt
Káposztás mazsolás curry papadammal
Kalória: ~ 374 kcal
A káposzta nem egy megszokott alapanyag egy curry típusú ételhez, pedig nagyon megéri kipróbálni. Ráadásul könnyen beilleszthetjük a januári diétánkba is.
Elkészítés
- Mossuk meg a kelkáposztát, majd vágjuk 4-5 centis darabokra a leveleit.
- Magas falú edényben hevítsünk pár kanálnyi Floriol Omega 3&6 étolajat. Futtassuk meg benne az apróra vágott póréhagymát és fokhagymát, majd 2-3 perc múlva adjuk hozzá a mazsolát is.
- Hintsük meg a fűszerekkel és gyakran átkeverve pirítsuk további 4-5 percig. Keverjük hozzá a felaprított káposztát és a 2-3 mm vastag karikákra szelt sárgarépát, majd pirítsuk további 6-8 percig.
- Öntsük fel a kókusztejjel, majd adjuk hozzá a darabolt paradicsomot is.
- Néha átkeverve 20-25 perc alatt főzzük készre. Közben facsarjuk hozzá egy fél citrom levét,és sózzuk ízlés szerint.
- Nagy teflon serpenyőben hevítsünk kevés Floriol Omega 3&6 étolajat. Amint elég forró, helyezzük bele a papadamot, éppen csak hagyjuk felgyűrődni a serpenyőben, 10 másodperc alatt kész is.
- Tálaljuk a forró káposztás curryvel, friss korianderrel és kevés natúr joghurttal!
Tippek
- Elkészíthetjük 240° fokra előmelegített sütőben is a papadamot. Figyeljünk, nagyon gyorsan elkészül!
- Mangó curry híján kedvünk szerint használhatunk más curry keverékeket is.
- Joghurt helyett tejföllel is tálalhatjuk.
Allergének
- laktóz